BMW 220 D’de Hız, Performans ve Kalite Bir Arada

Otomotiv sektöründe etkileyici gelişmeler teknolojinin hızla gelişmesi ile devam etmektedir. Birçok ünlü otomotiv firması araçlarına yeni tasarım ve teknolojik özellikler ekleyerek meraklılarına sunmaktadır. Hız, performans, kalite, güvenlik, rahat sürüş, tasarım gibi etmenlerde birçok otomobil meraklısının bir arada aradığı özelliklerdir. BMW neredeyse tüm araçları ile sizlere bu etmenlerin hepsini neredeyse bir arada sunmaktadır. Yeni tasarım BMW 220D test edildi.

BMW’den Yeni Tasarım

Otomobil sektörünün trendlere yön verici firmalarından biri olan BMW birbiri ardına tanıttığı yeni modelleri ile dikkatleri üzerine çekmeye devam etmektedir. Bunlardan bir tanesi de BMW 220D hem tasarımı hem teknolojik özellikleri ile rakipleri arasından sıyrılmaktadır. Türkiye’de satışa sunulmasının ardından BMW 220D test edildi. İşte size ayrıntılar.

BMW 220D Dış Tasarımı

Dış tasarımı ile eskiye bir gönderme yapan bu otomobil hem sportif özellikleri hem de eskiye ait dokunuşları bir arada taşımaktadır. Albenisi oldukça yüksek olan araç uzun motor kaputu ve cam çerçevesi olmayan kapıları ile dikkat çekiyor. Uzun kaputunun üzerinde dalgalı bir tasarım ve ızgaralar bulunmaktadır. Yan tasarımında sportif dokunuşlar dikkat çekiyor. Jantlar ve L şeklindeki arka lambalar dış tasarımın göze çarpan noktalarından.

BMW 220D iç Tasarımı.

Dış tasarımı kadar iç tasarımı ile de kalitesini gösteren araç diğer modellerde kullanılan izlere sahiptir. İç mekân ise oldukça ferah. Sürücü koltuğu alçak konumlandırılmıştır buda spor bir araba olduğunun göstergelerinden bir tanesidir.

BMW 220D Teknik Özellikleri

BMW 220D test edildive motor ile şanzımanın uyumu oldukça başarılı bulundur. BMW 220D 2,0 litre 184 beygirlik bir motora sahiptir. 8 ileri otomatik vitesi vardır. Aracın boş ağırlığı 1465 kg’dır ve araç 7,1 saniyede 100 km/s hıza ulaşabilmektedir. Ayrıca vites kolunun yanına konulan tuşlar ile sürüş modu da seçilebiliyor. Comfort, sport ve sport plus seçenekleri ile hepsinde farklı bir sürüş hissi tattırmaktadır. Comfot modunda sakin bir sürüş, sport ve sport plus modlarında ise daha agresif bir sürüş deneyimi yaşayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir