Oto Pazarında Araba Satmak

Bugünki otomobillerle alaklı yazımızın konusu oto pazarında araba satmak üzerine olacak. Oto pazarında araba nasıl satılır ? oto pazarında araba satarken nelere dikkat edilir gibi sorularınıza yanıt bulmuş olacaksınız. Ayrıca İstanbul, Ankara ve İzmir’deki oto pazarlarının yerleri açılış ve kapanış saatlerindende bahsediyor olacağız.

Oto Pazarında Araba Satmak

Aslına bakarsanız oto pazarlarının geçmişi oldukça eskiye dayanmaktadır. Tam tarihi bilinmesede bu gün internette satışa çıkarılan araçların bir çoğu oto pazarları aracılığı ile yeni sahiplerini bulmaktaydı. Günümüzde internet üzerinden araba alım satım yapılıyor olsada, halen oto pazarlarına rağbet vardır. Genellikle hafta sonları ”Pazar” günleri kurulmaktadır. Oto pazarına girebilmek için pazar sabahı erken saatlerinde gidip uygun bir yerde konumlanmanız gerekmektedir. Oto pazarlarında en güzel yerler sizden önce tutulmuş oto galeri firmalarına tahsis edilmiştir. Bu yüzden geri kalan güzel yerlere aracınızı çekebilmeniz için mutlaka sabahın erken saatinde ( 8-9 ) gibi pazara giriş yapmış olmalısınız.

Oto Pazarına Gitmeden Aracınızı Hazırlayın

Oto pazarına gitmeden önce imkanınız veya vaktiniz varsa aracınızı iç dış ve motor olarak güzelce yıkatın. Aracınızın geçmiş veya güncel borçlarını mutlaka ödeyin. Aracın dışında ezik göçük varsa bunları tamir ettirmeniz sizin için yerinde karar olacak. Ayrıca kozmetik çizikleri gidermek için rütuş yaptırmanızda aracınızın görselliğine değer katacaktır.

Oto Pazarında Araba Nasıl Satılır ?

Aracın geçmiş döneme ait servis ve muayene giriş belgeleri var ise bunları pazarda alıcılar ile paylaşın. Araç satarken elinizden geldiği kadar şeffaf olmaya çalışın. Aracınızın ekspertiz bilgilerini varsa hazırda yapılmış bir rapor ile alıcılara gösterin. Aracın tüm bilgilerini eksiksiz yazılan bir bilgisayar çıktısı veya oto pazarına girişte verilen araç satış kartına yazın. Gelen müşterilerin ger birine özenli davranın ve sorulacak tüm sorularak bıkmadan cevap vermeye çalışın. Oto pazarında araba satmak bazen çok kolay olsada, çoğu zaman stresli ve bir o kadarda yorucu olabiliyor.

Araba pazarına gittiğinizde günün sonunda eli boş dönme ihtimaliniz özellikle şu dönemde oldukça yüksek. Bu durumda oto pazarlarına gitmeden aracınızı satma yöntemlerinide gözden geçirmenizi öneririz.

Oto pazarına gitmeden hemen araba satmak isteyenler içinde 30 dakika’da araç satın alma ve Nakit ödeme hizmetimizinde olduğunu belirterek bir sonraki blog yazımızda görüşmek üzere. Yazımızı faydalı bulduysanız lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir