Kilometresi Düşürülmüş Araç Nasıl Anlaşılır ?

6 Yorum
  • Km düşürülmüş araç nasıl anlaşılır diye araştırırken sizin sayfanıza rastladım. Benim sorum aracımın km kayıtları hasar kaydı sorgulamasından gelmedi bu konu hakkında nasıl bir yol izlemeyeliyiz ? şimdiden cevabınız için teşekkür ederiz

  • Benim oğlanda düğündeki altınları bozdurup üstüne 12.000TL de çekerek 25.250TL’ye 2007 model clio (reno) dizel araç aldı izmir Gaziemirden.Aldı almasınada 3 gün sonra km’sinin düşürülmüş olduğunu 7 sahip değiştirdiğini bir şekilde öğrendim.Yalnız araca baktıktan sonra ilk iş Ekspertize soktum ızmir 6 sanayide ekspertiz duvara km değişikliği soylenmiyecegine yapılmayacağına dair işyerine yazı aşmış.Ayrıca ekspertiz konrolu sırasında beyaz bir kartal araç içinden korna yaparak arkasından zorluk çıkarma diyen bir şahsı işyerinde fazla kimse olmadığı için ben oğlumun arkadaşı zannettim ertesi gün sorduğumda oğlum tanımadığını söyledi..iş yerinde satıcı baba oğul ve işyerinde ekspertiz yapılan yerde toplam 4 kişiydik Arkasından yanımda bulunan başka bir yakınım gırtlağına çöküp parayı alalım dedi ben engelledim.Fakat bu olay bizim komple azda olsa kimyamızı bozmadı değil.Tavsiyem telefonla ilandaki numara sizi evinin yanında veya işyerinin önünde yakınında değilde başka yerde aracı incelemesini istiyorsa iki kere düşünsün her ikinci el araç almak isteyen

  • Merhaba Renault Clio araç aldım km dusuruldugunu tahmin ediyorum bana daha fazla detay verebilar misiniz.

    1. Merhaba Serdar bey tahmin ediyorum derken hangi veriye dayanarak km düşürlüdğünü düşünüyorsunuz ? Servis geçmiş km ile muayeneye giriş km uyuşuyorsa aracınızın km si orjinaldir. Fakat tabi bazen km düşüren kişileri bu bilgiler doğrultusunda hareket ettikleri bir diğer gerçektir.

  • Kiralık aracımızda mekanik sorunlar var. Aracı değiştirmek için üstlerime bunu masraf etmeden kanıtlamam gerekiyor. Önce plaka ile hasar kaydı sorgulattım. Bir hasar çıktı ancak şasi numarasının son 4 hanesi ruhsattaki şasi numarasından farklı geldi, plaka değişmiş olabilir dedim. Sonra şasi numarası ile sorgulattım Hasar Kaydı yoktur mesajı geldi ancak bu sefer de “Ulaştırma Bakanlığında muayene bilgisi bulunamamıştır” mesajı geldi. (2015 model clio 4) Bu sefer de motor no ile sorgulattım, “eksik veya yanlış bilgi” mesajı geldi. Anlamadım ama kıllandım iyice? Bu konuda bir yorumunuz var mı acaba? İlgilenirseniz çok sevinirim.

    1. Merhaba güray bey aracın ilk sahibi iseniz şuandaki plakası daha önce başka bir araca takılmış yani çıkma plaka olabilir. Bunu kontrol etmek için trafik sigorta poliçesini kontrol ediniz. Poliçe üzerindeki şasi no ile araç üzerindeki yani ruhsattaki şasi no uyuşuyorsa sorun yok demektir. Kesin emin olmak için plaka,şase ve son olarak motor no ile sorgulama yapmanızı öneririm. 5664 Hatalı Bilgi ile ilgii sayfamızı ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Muayene bilgisinin gelmemesinin sebebi ise, aracınızı 2015 model olduğu için 2018 yılında muayene yapılacak olmasından kaynaklanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

<

Satın Aldığımız Markalar