Kalitenin Diğer Adı Volkswagen

Günümüzde otomobil, bir lüks ve özel olmaktan çoktan uzaklaşıp artık herkes için zorunlu bir ihtiyaç haline gelmiştir. Hal böyle olunca, otomobil sektörleri de hızlı bir değişim ve gelişim içerisine girmiş, rekabet artmış, uygun ödeme koşulları da dâhil olunca herkese ve her keseye göre araç bulma imkânı kolaylaşmıştır. Böylece her evin önünde hayallerini süsleyen otomobil, gerçeğe dönüşerek park yerinde sahibini beklemeye başlamıştır.

En Eski Ve Kaliteli

Otomobil sektöründe yerli ve yabancı birçok marka bulunsa da, sektördeki en eski ve köklü kuruluşlardan olması, gerekse ürettiği araçların her dönemde ve herkesçe yüksek memnuniyetle karşılanması, Volkswagen markasının her dönem birinci sıralarda yer almasının başlıca sebebidir. Hem günümüzde hem de tüm dünya ülkelerinde en çok tercih edilen marka olarak güvenirliğini koruyan Volkswagen, yine de değişime ve gelişime açık olup hep daha iyisini yapmak için düzenli çalışmalarıyla sürekli kendini yenilemektedir.

1937’de tek model halk tipi otomobil üretimi için nasyonal Sosyalist Alman İşçi Partisi tarafından Alman Otomotiv Birliği’ne kurdurulan bu otomobil firmasının adı, Almancada “halkın arabası” anlamına gelmektedir. Grup ayrıca Audi, Porsche, Bentley, Bugatti, Lamborghini, Seat, Skoda gibi markalara da sahiptir.

1967’den beri Brezilya Sao Bernardo Campo fabrikasında üretilen Combi modeli, çağdaş güvenlik şartlarına uyum sağlayamadığı için Temmuz 2013’te üretimi durdurulmuştur. Volkswagen slogan olarak ‘Das Auto’yu kullanmaktadır.

1980’li yıllarda dünya çapında hedeflerine ulaşmak için çalışmaları hızlandıran ve ürünlerini modernleştiren şirket, Avrupa’nın 1 numaralı markası olma yolunda ilerledi. En çok satan modelleri Golf, Polo, Derby, Scirocco, Passat, Santana gibi modelleri gelişmeye devam etti. Benzinli ve dizel modellerinin yanı sıra çevre kirlenmesini önleyen katalitik egzoz sitemi ile Golf araçları dikkat çekmeye devam etti. Genç neslin gözdelerinden GTI araçları da, 16 supaplı motorluyla gelişimini hızla sürdürdü.

Araba Nasıl Satılır ? 

Hakkında Az Bilinenler

Volkswagen marka araçlarla ilgili az bilinen ama çok önemli ve detaylı bilgileri şu şekilde sıralayabiliriz:

Wolfsburg’da yer alan fabrikasını ziyaret ederek Jetta, Golf ya da diğer çeşit otomobillerini fabrikadan direkt satın alabilirsiniz.

Şirketin, “Vfl Wolfsburg”adlı bir futbol takımı bulunmaktadır. Oyuncuları da VW amblemli formalar kullanmaktadır.

Her yıl düzenlenen olağanüstü yol dışı rallisi olan Dakar Rallisi’nde bu şirketin “Touareg” adlı aracı 2009-2011 yılları arasında şampiyon olmuştur.

Şirketin klasiklerinden olan Karmann Gia, yakın zamanda piyasaya yeniden dönmeyi planlamaktadır. Zira şirket, aracın bir prototipi üzerinde çalışmaktadır.

Eski veya yeni bir Volkswagen’i olanlar, 50 Euro karşılığında Volkswagen Otomobil Müzesinden bir doğum belgesi alabilmektedir.

Çalışanlarının iş zamanı iş stresinden bir nebze de olsa uzaklaşabilmeleri için akşamüstü 18.30-19.30 saatleri arasında mail adreslerine girişleri engellenerek bir saat de olsa işten uzaklaşmaları sağlanıyor.

TDİ motor sayesinde, birçok araçları yakı bakımından tasarruflu olabiliyor.

Çoğu insanın düşündüğünün aksine, Volkswagen kaplumbağa üretimi 2013 yılına kadar Meksika’da devam etmiştir. Meksika’da taksi filoları olarak kullanılan bu araçların üretimi tarihi geçmiş tasarımıyla çevre kirliliğine neden olduğu düşünülerek durdurulmuştur.

Şirket hissedarlarının şirketin %20’sinden fazlasını almasını engelleyen kanunları nedeniyle, bu şirketi kimsenin tam anlamıyla satın alamayacağı kesinleşmiştir. Yıllar içerisinde değişimine ve gelişimine devam eden bu dev otomobil markası, lider otomobil firmalarından biri olmaya yıllar boyunca devam edecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir