Fiat Egea İle Yılın En İyi Aracına Sahip Olun

Bursa ilimizde üretilen Tofaş’ın dünyaya ihraç edilen otomobili olan Fiat Egea yılın en iyi aracı otomobili ödülüne layık görüldü. Avrupa ülkelerinden oluşan jüri, Avrupa’nın %91 ni temsil etmektedir.  Yılın en iyi aracı ödülünü belirleyen AUTOBEST 2016’nın sahibi Fiat Egea ciddi oy olarak ödüle sahip oldu.

Fiat Egea ödüller sonrasında Koç Holding açıklamaları

Koç Holding Otomotiv Grubu ise aynı dönemde bir başarıya daha imza atarak COMPANYBEST 2015 yani, En İyi Şirket Ödülünün sahibi olmayı başardı. Koç Holding ve Tofaş Yönetim Kurulu Başkanı olan Mustafa V. Koç, başarı sonrası şu açıklamaları yaptı. “Hem ülkemizde büyük yatırımlar yaparak, hem de yurt dışında tarihimizin en büyük yatırımlarına imza atarak güzel projeler üretirken bu başarının gelmesi nedeni ile gurur duyduklarını söyledi”. Ülkemizde üretilen araç 40’ı aşkın ülkede satılacak olan Fiat Egea Sedan Türkiye ve İtalya pazarlarında büyük ilgi görmektedir.

Fiat Egea özellikleri

İç hacmi oldukça rahat ve ferah olan aracın uzunluğu 4,5 metre, genişliği 178 cm olurken, yüksekliği ise 148 cm’ dir. Bu ölçüler sayesinde aracın içi oldukça ferah ve geniş olmuştur.

Bu boyutlar ile 5 yetişkin insan hiç sıkışmadan ve daralmadan konforlu bir şekil de yolculuk edebilir.

Geniş bagaj hacmi 510 lt olması sayesinde dilediğiniz eşya ve yükünüzü bagaja yükleyebilirsiniz.

Hem manüel hem de otomatik şanzıman sayesin de isteğe göre sürüş keyfi sunmaktadır.

Ortalama olarak 100km mesafeyi 4 lt yakıtın altında gidebilmektedir.

Yakıttan tasarruf sağlayan araç kullanıcıların yoğun ilgisini çekecek gibi görünüyor.

Dokunmatik ekran boyutu 5 inç olurken uzaktan bağlantı imkanı da bulunmaktadır.

Ayrıca direksiyonda bulunan kontrol panelleri sayesin de sürüş keyfi çok daha keyifli ve güvenli olmaktadır.

Yol tutuşu ve güvenli sürüş keyfi için sürücüye birçok imkanı sunan araç uzun yol sevenler için birebir olacak özellikleri içerisinde barındırmaktadır.

Beklenen Gün Çabuk Gelir Fiat Egea 2016

Uzun süre merakla beklenen araç hayranları ile buluşacağı güne kadar merakla beklenen araçlar arasında yerini almıştı. Yapılan özellik açıklamaları sevenlerini ve tutkunlarını heyecanlandırmaya yeterken aldığı ödül ile ne kadar kaliteli olduğunu kanıtladı. Güvenli yol tutuşundan, iç kontrol panellerine kadar birçok yarıntı özenle belirlenerek üretilen araç hak ettiği değeri AUTOBEST 2016’nın ödüllerinde aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir