Engelli Raporu İle Alınan Aracın Satışı

Engelli aracın satışı nasıl yapılır ?, engelli aracımı satmak istiyorum  veya engelli araç alan yerler diye arama yaptığınızda, sizlere engelli araba alım hizmeti yapabilecek firma olmadığını gördük. Engelli araç sahipleri veya vekillerine Nakit alım hizmeti vermeye firma olarak karar verdik. Engelli yakınları veya bizzat kendileri bizlere araçlarını çok rahat bir şekilde artık satabilecekler.

Öncelikle şunu belirtelim her birimizin engelli adayı olduğumuzu çok net farkındayız. Bu yüzden sizlerin hayatını kolaylaştırmak adına bir ”engeli” ortadan kaldırarak sizlere satın almış olduğunuz engelli raporlu veya özürlü araçlarınızı satın alarak sizlere bu hizmeti sağlamayı hedefliyoruz.

Sıfır km araç almak isteyen engelliler için devletimizin desteği sayesinde ÖTV siz araç alma hakkı vardır. Bu haktan faydalanmak için %90 ve üzerinde engeli veya özürü olması gerekmektedir. Bu araçları satın aldıktan sonra 5 yıl boyunca kullandığınız takdirde 5 yılın sonunda ÖTV ödemesi yapmadan satışını yapabiliyorsunuz.

Engelli araç alımı hakkında Ötv ve diğer yasal yükümlülükler, şartlar ve gereklilikler hakkında Resmi kaynak arayanlar için ( http://www.gib.gov.tr/node/87063 ) sayfasına göz atabilr bu konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Peki bu 5 yıl içerisinde acil Nakit paraya ihtiyacınız oldu o zaman nasıl satacaksınız ?

5 yıl içerisinde satmak isterseniz engelliden engelliye veya özürlüden özürlüye aracınızı ötvsini ödemeden satabilirsiniz.

Peki Acil Nakit Paraya Sıkıştınız Aracınızı Hemen Nasıl Satabilirsiniz ?

Bu durum 5 yıl dolmadan ilgili kullanım zamanı içinde olursa bu durumda aracın ötvsini ödemeniz gerekmektedir.

İşte bizim devreye girdiğimiz nokta tamda burası. Ötv ödeyebilecek durumda olmayan engelli araç sahiplerine, ötv indirimli aracımı satmak istiyorum dediğinizde, Ötv ödemesini sizin adınıza biz yapıyor aracınızı satın alıyoruz. Kalan tutarı hemen size takdim ederek bu süreci hızlı ve güvenli şekilde geçirmenizi sağlayarak sizlerin Nakit ihtiyacınız karşılıyoruz.

Yapmanız gereken bize yan veya alt taraftaki Teklif formundan aracınızın bilgilerini göndermek, açıklama kısmına engelli aracı olduğu belirmeniz yeterli olacaktır.

İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya başta olmak üzere şehirlerimize engelli araç alan galeri hizmeti veriyoruz.

4 Yorum “Engelli Raporu İle Alınan Aracın Satışı

 1. araba Nakit

  Merhaba Yusuf bey. Değerlendirme yapıp size geri dönüş sağlanacaktır.

 2. yusuf nurdag

  2016 1.4 d4d corolla advance 31.000 de engelli aracımı alalı 2 sene oldu maddi imkansızlıklar sebebi il 5 yıl dolmadan satmak istiyorum yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.

 3. araba Nakit

  Telefondan iletişime geçilmiştir.

 4. hüseyin şen

  merhaba

  2015 model Accent blue mode plus otomatık benzinli aracım var engelli ötv den muaf olarak aldık satıp ev peşinatı olarak değerlendirmek ısterım

  yardımlarınızı rica ederım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HTML kodlarına izin verilmez.

 

HEMEN TEKLİF ALIN