Chevrolet’in Türkiye’den Çekilmesi

Chevrolet markası bilindiği üzere Türkiye ve avrupadan çekilme kararı aldı. 2015 yılı itibari ile yeni model çıkarmayacağı, Türkiye’de ve avrupada satılmayacağı bilinmektedir. Dikkatiniz çekmek istediğimiz konu ise Chevrolet markasının modelleri Türkiye’de ciddi anlamda talep görmüş ve satılmış olmasıdır. Gerek binek araç segmenti gerekse suv modelleri oldukça satılmıştır. Geçmiş tarihte yine böyle bir iki marka gitmişti. Fakat o geçmiş dönemdeki araç markaları gibi değil Chevrolet. Servis hizmetlerini Opel firması vermektedir. Zaten Cehvrolet modellerinin üzerinde opel motor ve şanzımanı kullanılmaktadır.

3 yıl 100 bin km garatisi devam etmektedir. Bakın size şu şekilde örneklendirebilirim. 2013 model Opel astra otomatik vites 50.55 bin lira iken aynı özelliklerde Chevrolet Cruze 40-45 tl ye alabilirsiniz. Chevrolet Türkiye’den gitti diye karalar bağlamanın anlamı yok. Bu arabaların modelleri oldukça sağlam ve donanımlıdır. Gönül rahatlığı ile alıp kullanabilirsiniz. Eğer siz Chevrolet Türkiye’den çekilde diye modellerini almazsanız burda kendi vatandaşınıza yani kendinize zarar vermiş olursunuz.

Türkiye’deki satış adeti 100.000 adetin üzerinde olduğu bilinmektedir. Bu kadar satış adetine ulaşıp Türkiye’den çekilmesi ayrı bir saçmalık zaten orasıda tartışılır. Yola çıktığınızda trafikte seyir halindeyken bakarsanız ne denli çok olduğunu göreceksiniz. Eğer bu markanın modellerini almamaya devam edersek biz siz almıyosunuz diye müşteriden alamayız müşterimizde elindeki arabayı satamaz ve ekonomik anlamda sıkıntıya düşer. Size tavsiyemiz korkmadan çekinmeden Chevrolet markasının modellerini satın alabilirsiniz.

Proton, lada, dahıatsu gibi değil bu marka emin olabilirsiniz. GM ve Opel firması batmadığı sürece Chevrolet, Türkiye’de ve avrupada olmaya devam edecektir. Bu arabaların kaporta, boya, motor aksamı öyle kolay kolay arıza yapmamakla birlikte aynı zamanda km’lerce yol gidebilmektedir. Bazı markaların mali stratejisi küçülmeyi gerektirebilir. Bu gün böyle olabilir ama bakarsınız 2 sene sonra geri gelir. Adı sanı duyulmamış bir çok araba markası Türkiye’de var olmaya çalışırken, Chevrolet gibi bir marka mutlaka bu pazara geri dönecektir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir