Bayiye Araba Satmak !

Bayiye araba satmak konusunda bilgisi olmayan müşterilerimize bu sürecin nasıl ilerlediğini anlatmak istiyoruz. Genelde (0) km araç almak isteyenlerin başvurduğu bu sistem bazen sizin için konforlu olsada kimi zamanda sizi ciddi anlamda mali kayıba uğratabilmektedir. Bu nasıl oluyor diye soranlar için hemen detayları anlatalım.

Bayiye gittiniz ve elinizde bulunan 2.el aracı verip sıfır km araç almak yani takas yapmak isteyebilirsiniz. Bu durumda ilk olarak almak istediğiniz aracı beğendiniz ve mali ödeme planlarındada kabul ettiniz ( Peşin, Kredi Vs ) geriye kalan elinizdeki aracın bayi tarafından değerlendirilmesi olacak.

Bayi Aracıma Nasıl Değer Biçiyor

İlk olarak klasik tüm firmalar tarafından yapılan aracınızın ekspertizi yapılıyor. ( Oto Ekspertiz nedir nasıl yapılır ?  sayfamıza göz atabilirsiniz.) Daha sonra aracın evraksal ve resmi olarak satışa engeli varmı diye kontrol ediliyor. Bu kontrollerde örneğin : aracınızın Muayenesi bitmiş veya bitmeye yaklaşmış ise kesinlikle satın almayacaklardır.

Hatta size gidin muayenesini yaptırın aracı getirin o şekilde alalım diyeceklerdir. Daha sonra örneğin aracınızın 2.el taşıt kredisi var bu araç satışına engel bir durumdur ve size söyleyecekleri kredi kapaması yapın öyle gelin. ( Kredili araç satışı için ilgili sayfa https://arabanakit.com/kredili-oto-satisi/ ) bunların dışından herhangi bir satışa engel yok ise ve bayi aracınızı takas yapmayı kabul eder ise, sizlere takas alım teklifi sunacaklardır.

Bu aracın fiyatının en az %15 altında olacaktır. Yani piyasası ortalama 50 bin TL’lik bir aracınız var bu aracı 42-43 bin TL sayacaklardır. Nakit alım konusuna gelincede bir çok oto bayisi Nakit alım yapmamaktadır yapanlar ise en azından bir çoğu ciddi anlamda kar gözeterek hareket edeceklerinden emin olabilirsiniz.

Bayi Haricinde Aracımı Nasıl Satarım ?

Aracınızı bayi haricinde eğer vaktiniz var ise kendiniz satabilirsiniz veya dilerseniz vaktim yok hemen Nakit paraya  çevirmek istiyorum diyorsanızda bizim gibi firmalardan aracınız için Peşin alım teklifi isteyebilirsiniz. Diğer firmaların fiyatlandırma sistemini bilemiyorum ama bizim fiyatlandırma sistemimiz şu şekilde.

Bize gönderdiğiniz ekspertiz bilgileri doğrultusunda gerçek 2.el satış değerini çıkarıyoruz daha sonra vergi kdv ve kar marjı giderlerini hesaplayıp size Nakit alım teklifi sunuyoruz. Buda ortalama araç satış bedelinin %5 ila %10 altında bir fiyat oluyor. Sizde 0 km aracınızı almadan önce ikinci el arabanızı bize satarak güvenilir, hızlı, ve Nakit para karşılığında araba satış hizmeti almış olacaksınız. Hemen şimdi yan taraftaki veya aşşağıdaki Teklif AL formunu kullanarak araç bilgileriniz bize gönderebilirsiniz. Son olarak Galeriye Araba Satmak yazımıza tıklayarak, galeriye araç satış süreci hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yorumlar
  • Ben Adana ili kozan ilçesinde ikamet ediyorum sıfır araçı da K.Maraştan bayiden alıyorum.
    Eski arabamıda adana il merkezine satış yapaçagı yigenime plakayı vermiyorum ikameti adanada .
    Araçımın plakası 01 RS 001. Bu plakayı yeni sıfir araça nasıl tescili yapılır kozan trafik tescile gitmeden K.maraşta alabilirmiyim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir