Banka Rehinli Araç Satışı Nasıl Yapılır ?

Banka rehinli araç satışı nasıl yapılır diye aramalar yapıldığında size faydalı olabilecek içerikler olmadığını gördük. Bunun neticesinde bankadan alınan kredilerden dolayı rehinli aracı nasıl satabileceğiniz anlatamaya çalışacağız.

Bankadan rehinli aracı satabilmek için 2 yol bulunmaktadır

Birinci Yol kalan kredi tutarının tamamını kapatıp rehin kaldırma işlemi yapılarak satılması

İkinci Yol ise kalan kredi tutarını alıcının sizin adınıza bankaya yatırması ve bankanın rehini kaldırdıktan sonra aracın satışının yapılabilmesi.

Genelde kredi ile araç alan araç sahipleri kredi taksitlerini ödeyemedikleri zaman 2. yol yani alıcının kredi kapaması yaparak aracın satışının yapılmasını istemesi gibi bir durum ortaya çıkıyor. Araç satın alacak kişiler veya kurumlar bu şekilde bir satış yöntemine yaklaşmamakla beraber hiç bir şekilde kredili araç satın almıyorlar. Bu durumda kredi taksitlerinizi ödeyemediğinizde araç haciz edilerek icra aracılığı ile satılıyorki bu durum sizin için ciddi anlamda maddi kayıba sebeb olurken, bankalardaki kredi puanınıza bitirerek bir daha hiç bir şekilde bankalardan herhangi bir araç veya kredi almanız gibi bir durum ortadan kalkıyor.

Peki banka rehinli aracınızı kime satabilirsiniz ?

Banka rehinli araç alan galeriler varsa onlar ile iletişime geçebilirsiniz veya dilerseniz kredili araç alım hizmetimizden faydalanarak aracınızı hemen satabilirsiniz. Bunun ile alakalı Borçlu & Hacizli Aracınızı Satmak İçin Bize Ulaşın ! sayfasından bize ulaşabilir banka rehinli aracınızı hemen satabilirsiniz.

Banka Rehinli Araç Satışı Nasıl Yapılır ?
5 (100%) 1 oy

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir