Rehinli Aracın Satışı | Rehinli Araç Alan Galeri

Banka rehinli araç satışı nasıl yapılır diye aramalar yapıldığında size faydalı olabilecek içerikler olmadığını gördük. Bunun neticesinde bankadan alınan kredilerden dolayı veya herhangi bir borçtan dolayı rehinli aracı nasıl satabileceğinizi anlatamaya çalışacağız. Bu yazının sonunda rehinli araç satışı nasıl satılır yada rehinli aracımı nasıl satabilirim sorularına yanıt bulmuş olacaksınız.

Rehinli Araç Nedir ?

Araba satın alırken üzerine çekilen kredi veya her hangi bir borçtan dolayı  alacağa karşılık teminat altına alabilmesi için geliştirilmiş bir sistemdir. Rehin bankadan kredi çekildiğinde e haciz üzerinden konulur. Araç aldığınız galeri taksitle alırsanız noter üzerinden rehin koyar. Herhangi bir borçtan dolayı araç üzerinde icra dairesi üzerinden rehin koyulur.

Rehinli Araç Satılırmı ?

Malesef aracın üzerinde rehin olduğu sürece resmi olarak noterler üzerinden kesinlikle satışını yapamazsınız. Bunun için tek yol ilgili borcun tamamının ödenip ilgili finans kuruluşunun rehin kaldırma işlemi yapmasının hemen ardından rehinli aracın satışı yapılabilir. Rehin kaldırma süreci her finans kuruluşunun işleyiş şekline göre değişmektedir. Ortalama 2-4 saat içinde araç üzerinde rehin kalkar. Fakat bazı kurumlarda bu süre 48 saate kadar çıkabilmektedir..

Banka Rehinli Araç Nasıl Satılır ?

Genelde banka rehinli araç satışı nasıl yapılır diye çok soru geliyor. Bunun 2 yolu bulunmaktadır.

  • Birinci Yol kalan kredi tutarının tamamını kapatıp bankadan rehin kaldırma işlemi yapılarak satılması
  • İkinci Yol ise kalan kredi tutarını alıcının sizin adınıza bankaya yatırması ve bankanın rehini kaldırdıktan sonra aracın satışının yapılabilmesi.

Genelde kredi ile araç alan araç sahipleri kredi taksitlerini ödeyemebiliyor. Böyle Durumlarda 2. yol alıcının rehin borcu kapaması yaparak aracı satın alması. Araç satın alacak kişiler veya kurumlar bu şekilde bir satış yöntemine yaklaşmamakla beraber hiç bir şekilde kredili araç satın almıyorlar.

Bu durumda kredi taksitlerinizi ödeyemediğinizde araç haciz edilerek icra aracılığı ile satılıyorki bu durum sizin için ciddi anlamda maddi kayıba sebep olurken, bankalardaki kredi puanınıza bitirerek bir daha hiç bir şekilde bankalardan her hangi bir araç veya kredi almanız olanaksız hale geliyor.

Rehinli Aracın İcra Yoluyla Satışı

Türkiye’de icra üzerinden satılan  araçların ne kadara satıldığı merak edenler icra ihalelerine göz atabilir. Rehinli aracın kredisinin ödenmemesinden dolayı kredi siciliniz bozulacaktır. Kredi ile bir daha araba almayacaksınız.  Rehinli aracınıızın icra yolu ile satılmasına fırsat vermeden bizlere ulaşarak rehinli aracınızı hemen bize satabileceksiniz.

Borcu Olan Araç Satılırmı ?

Borçların bir çok çeşitliliği vardır. Borçlu aracın satışının yapılabilmesi için ilgili borcun ödenmesi gerekmekte. İlgili borcu ödeme imkanınız yoksa alacıklıya aracın devri söz konusu olabilir. Bazı zamanlarda teoride her ne kadar borcu olan aracın satışı mümkün olsada, pratikte bu mümkün olmayabiliyor. Borcu olan aracınızı zarar etmeden satmak isterseniz bize ulaşabilirsiniz. Genelde kredi, şahıs alacağı gibi borçlardan dolayı araçların üzerine haciz konulabiliyor. Bizde bu borçları sizin adınıza kapatarak hemen aracınızı satın alabiliyoruz.

İpotekli Araç Satışı Nasıl Yapılır ?

İpotekli aracın satışı sürecide rehinli araç satış süreci ile benzerlik göstermektedir. İpotekli aracın satılabilmesi borç tutarının ilgili kuruma yatırılması gerekiyor banka vb kurumlar. Daha sonra ilgili kurum aracın üzerindeki ipoteği kaldırdıktan sonra satış işlemleri noter üzerinden yapılabilir. Rehinli araçları satın aldığımız gibi aynı şekilde ipotekli araçlarıda satın almaktayız.

Rehinli Aracınızı Şimdi bize Satabilirsiniz !

ArabaNakit.com’un Banka rehinli araç alan galeriler hizmetin faydalanarak aracınızı hemen satabilirsiniz. Rehinli aracınızın icraa ihalelerinde yarı fiyatına satılmasına müsade etmeyin. Gelin rehinli aracınızı hemen satın alalım ve sizi bu dertlerden kurtaralım. Rehinli aracınızı satmak için bizim ile alt taraftaki formdan veya dilerseniz WhatsApp butonundan ulaşarak teklif alabilirsiniz.

Tüm Türkiye’ye Rehinli Araç Satın alma Hizmeti Veriyoruz

Başta İstanbul olmak üzere, İzmir, Bursa, Ankara, Balıkesir, Antalya, Mersin, Manisa, Kocaeli, Ordu, Trabzon, Rize, Erzurum, Samsun, Bolu, Düzce, Çanakkale, Eskişehir, Giresun, Konya, Sakarya, Tokat, Zonguldak, Muğla ve diğer illerimizde ulaşarak rehinli araç satışı işlemlerinizi hemen gerçekleştirelim.

HEMEN TEKLİF İSTEYİN

30 Dakika’da Arabanızı Bulunduğunuz Yerde Satabilir, Ödemenizi Anında Noter’de Nakit Alabilirsiniz!
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
Fill out this field
Select an option
Fill out this field
Select an option
Select an option
Select an option
Fill out this field
Fill out this field

Diğer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed