Rehinli Aracınızı Nasıl Satabilirsiniz ?

Banka rehinli araç satışı nasıl yapılır diye aramalar yapıldığında size faydalı olabilecek içerikler olmadığını gördük. Bunun neticesinde bankadan alınan kredilerden dolayı veya herhangi bir borçtan dolayı rehinli aracı nasıl satabileceğinizi anlatamaya çalışacağız

Rehinli Araç Satışı Nedir ?

Bir araba satın alırken üzerine çekilen her hangi bir borçtan dolayı, alacaklının alacağını teminat altına alabilmesi için geliştirilmiş bir sistemdir. Yani araç satın alırken bankadan veya herhangi bir finans kuruluşundan taşıt kredisi kullandığınızda ilgili kuruluşun alacağına karşılık aracın üzerine hak mahrumiyeti koymasıdır rehin. Rehin konma sebebi ise borçlu borcunu ödeyemez veya taksitleri aksatırsa aracı haciz ettirip satışına olanak sağlamayada yarar aynı zamanda.

Rehinli Araç Satışı Olurmu ?

Malesef aracın üzerinde rehin olduğu sürece resmi olarak noterler üzerinden kesinlikle satışını yapamazsınız. Bunun için tek yol ilgili borcun tamamının ödenip ilgili finans kuruluşunun rehin kaldırma işlemi yapmasının hemen ardından rehinli aracın satışı yapılabilir

Rehinli Araç Satışı Nasıl Yapılır ?

Genelde banka rehinli araç satışı nasıl yapılır diye çok soru geliyor. Bunun 2 yolu bulunmaktadır.

Birinci Yol kalan kredi tutarının tamamını kapatıp bankadan rehin kaldırma işlemi yapılarak satılması

İkinci Yol ise kalan kredi tutarını alıcının sizin adınıza bankaya yatırması ve bankanın rehini kaldırdıktan sonra aracın satışının yapılabilmesi.

Genelde kredi ile araç alan araç sahipleri kredi taksitlerini ödeyemedikleri zaman 2. yol yani alıcının kredi kapaması yaparak aracın satışının yapılmasını istemesi gibi bir durum ortaya çıkıyor.

Araç satın alacak kişiler veya kurumlar bu şekilde bir satış yöntemine yaklaşmamakla beraber hiç bir şekilde kredili araç satın almıyorlar.

Bu durumda kredi taksitlerinizi ödeyemediğinizde araç haciz edilerek icra aracılığı ile satılıyorki bu durum sizin için ciddi anlamda maddi kayıba sebeb olurken, bankalardaki kredi puanınıza bitirerek bir daha hiç bir şekilde bankalardan herhangi bir araç veya kredi almanız gibi bir durum ortadan kalkıyor.

Rehinli Aracınızı Şimdi bize Satabilirsiniz !

Banka rehinli araç alan galeriler varsa onlar ile iletişime geçebilirsiniz veya dilerseniz kredili araç alım hizmetimizden faydalanarak aracınızı hemen satabilirsiniz. Rehinli aracınızı satmak için bizim ile alt taraftaki formdan veya dilerseniz WhatsApp butonundan ulaşarak teklif alabilirsiniz.

Teklif İste

Doğrulama
Lütfen Burayı İşaretleyin

 

Rehinli Aracınızı Nasıl Satabilirsiniz ?
5 (100%) 3 oy

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir