Araç Devir İşlemleri Tamamen Noter’de Yapılacak

22 Yorum
 • Benim diger aracınım uzerinde hak mahrumiyeti var suanki aracın satisini üzerime almadım eşimin uzerine alırsam benden dolayı eşimin aracınada hak mahrumiyeti yada haciz gelebilir mi?

 • Sigorta yaptirmadan sadece aracin satışını alabiliyor muyuz sigortayi sonra yaptirip üzerimize alsak olur mu?

 • Merhaba
  Ben araç alacam ve bursumun kesilmemesi için başkasının adına yapacam. O kişinin devir işlemleri sırasında noterde bulunması gerekir mi?
  Vekaletname ile ben işleri halledebilir miyim?

 • Merhaba, geçen hafta bir araç satın aldım. Satın alırken noterde plakasını değiştirmek istediğimi belirttim. Noterdeki görevli bana “aracın şehir koduyla aynı şehirde ikamet ettiğiniz için plaka değiştiremezsiniz” dedi ve aynı plakayı içeren yeni ruhsatı verdi. Internette plaka değişikliği yapılabildiğini okuyunca notere gidip direkt noterin kendisiyle görüştüm. O da bana yeni yapılan bir mevzuat değişikliği ile artık aynı şehirde, satış esnasında plaka değiştirilemediğini söyledi. Burada yazılanları okuyunca ya noterin mevzuatı bilmediğini ya da beni kandırdığını düşünüyorum. Sizin görüşünüz nedir, böyle bir mevzuat var mı gerçekten ?

  1. Özcan bey aracın kayıtlı olduğu ilçe ile aynı ilçede ikamet ediyorsanız plaka değişikliği yapılamıyor fakat il bazında böyle bir uygulama bildiğim kadarı ile yok. Bu konu hakkında araştırma yapıp buradan bilgi paylaşılacaktır.

 • araç devir işlemi yaparken önce trafik sigortası mı yapılacak yoksa devir işlemin den sonra trafik sigortası yapılacak konu ile ilgili yardımcı olur musunuz.

 • Merhaba arac istanbulda diyelim ben bursada ogrenciyim devlet yurdunda kaliyorum ama ikametgahim da yalova da arac satis isleminden sonra asil ruhsati hangi noterden alicam ?

 • 7 mart 2018, saat: 13.30 civarı sistem gitti, 8 mart sabahı geldik hala sistem yok. bu ne sakat iştir, bu nasıl bi sistemdir? insanlar işini gücünü bırakıp noterde beklemeye mecburmu?

 • merhaba ben urfada oturuyorum fakat ikinci el araci istanbuldan alicam ve plaka degistirmek istiyorum. istanbuldaki söförler odasi urfa plakasi verebiliyormu.

 • Peki satis yaptik plaka değişimi olacak diyelim sigorta olmadan nasil plaka deyisir anlayamadim artik sigorta gerikli deyilmi

  1. Merhaba Yasin bey. Noter size aynı trafik tescilde verildiği gibi yeni plaka bilgilerini yazan evrak verecek sizde gidip o evrakla plakanızı bastıracaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

<

Satın Aldığımız Markalar
Open chat