Arabamı Nasıl Satabilirim ?

Arabamı nasıl satarım veya arabamı satmak istiyorum ne yapmalıyım gibi sorularınıza cevap bulabilmek için sizlere bir takım bilgiler vermek istedik. Aracınızı satmak istediğinizde aslında karşınıza bir çok seçenek ve imkanlar çıkabilir. Bu satış kanalları sizin ihtiyacınızı ne kadar karşılıyor ? veya araç satış süreci hakkında ne kadar bilgi sahibisiniz ?  Gelin bu sorularınızı cevaplandıralım.

1- Arabanızı Satmak İçin ilan verebilirsiniz :

İlk olarak internette bilinen siteler üzerinden ilan vererek aracınızı satmayı deneyebilirsiniz. Bu süreç sizin için yorucu ve mental anlamda yıpratıcı olabilir fakat yinede ben bu şekilde aracımı satmak istiyorum diyor iseniz hemen yapmanız gerekenleri 7 maddede sıralayalım.

1.) Aracınızı iç dış güzelce yıkatın

2.) İç aksam ve dış aksam tamamen görünecek şekilde fotoğraflayın.

3.) Detaylı bir ilan açıklaması yazın

4.) Ortalama bir satış fiyatı belirleyin

5.) Aracınızın ekspertiz bilgilerinden bahsedin

6.) Geçmiş döneme ait mtv, trafik cezası gibi borçlarını ödeyin

7.) Yedek anahtarı ve muayenesinden bahsedin

Yukarıda bahsettiğimiz maddeler üzerinden giderek arabanızı ilan siteleri üzerinden satabilirsiniz. Fakat  Acil Nakit paraya ihtiyacınız var ve bayan araç satıcısı iseniz sanırım ilan vererek alıcı beklemek sizin için cazip bir yöntem olmayabilir.

2- Aracınızı Satmak İçin Oto Pazarına Gidebilirsiniz

Oldukça eskiye dayanan bu sistemde ise sabah erken saatlerde oto pazarına giderek yer bulmanız gerekmektedir. Unutmayın oto pazarlarında en güzel ve kalabalık yerler daha önceden pazar esnafı tarafından tutulduğu için, araç sahibi olarak sizler pazarın daha arkalarında olacaksınız. Oto pazarından araç satmak için şunları yapmanız gerekmektedir.

1.) Aracınızı iç dış temizletin

2.) Sabah erkenden oto pazarına gidin

3.) Aracınıza uygun bir yer bulmaya çalışın

4.) Etkili bir etiket yazın

5.) Ortalama bir fiyat belirleyin

6.) Her gelen kişiye aynı özeni gösterin ( Sinirlerinize Hakim Olun )

7.) alıcı ile anlaştıktan sonra, temsili bir kapora alın.

Haftanın 5-6 günü çalışıyor ve hafta sonunu oto pazarında geçirmek sizin için ne kadar doğru bir tercih ? Örnek : pazartesi nakde sıkıştınız hafta sonunu bekleyecek zamanınızda yok arabayı hızlı satmak istiyorsunuz  o halde bu yöntemde sizin için uygun olmayabilir. Lütfen makaleyi okumaya devam ediniz.

3- Hacizli Aracımı Nasıl Satabilirim ?

Haciz edilmiş araç satışı en sıkıntılı süreçlerden bir tanesi. Malesef ülkemizde  bu tip duruma düşmüş veya düşmek üzere olan araç sahiplerine kolaylıklar diliyoruz. Hacizli arabayı satmak takdir edersinizki oldukça zor hatta imkansıza yakın fakat, biz araç sahiplerine hacizi kaldırarak satın alma hizmeti veriyoruz. Bu hizmetimizden faydalanmak için ( Banka hacizli Araç Satışı ) sayfamıza göz atmalarını tavsiye ederiz.

4- Banka Kredili Aracımı Nasıl Satarım ?

Banka kredili aracınızı satılabilmesi kredi alınan bankanın önce rehinini kaldırması gerekiyor. Kredili araçların kredi kapaması yapılmadan satışı malesef mümkün değil. Kredi ile alınan aracın devri mümkün değildir. Bu şekilde satın alınan aracı herhangi bir kişiye malesef satamazsınız. Nedenine gelince kredi kapaması yapılması gerekiyor alıcı kredi kapama bedelini ödemeye yanaşmayacaktır. Kendince haklı sebebleri olabilir. Biz arabanakit.com olarak kredili araç alımı yapmaktayız. Daha detaylı bilgiye ( Kredisi Devam Eden Aracın Satışı ) sayfasına göz atabilirsiniz.

5- Arabamı En Kolay Nasıl Satarım ? :

Aracınızı kolay ve hızlı satmak istiyorsanız ya ilan sitelerine girip yukarıda anlattığım gibi ilan verip uygun fiyat yazarak alıcı gelmesini bekleyebilirsiniz veya bizim gibi firmaları bakıp içerisinde bir kaçı ile görüşerek aracınızı hızlıca satabilirsiniz. Aracınızı hızlı bir şekilde satmak için TEKLİF AL butonuna tıklayarak aracınız için Nakit alım teklifi isteyebilir sadece 30 dakika’da aracınızı satabilirsiniz.

Umarız sizlere faydalı bir yazı olmuştur sorularınıza cevap bulabilmişsinizdir. Güvenli hızle ve Nakit bir şekilde aracınızı satmak için bizi tercih etmeye devam ediyorsunuz. Teveccühünüz için çok teşekkürler. Bir dahaki blog konumuz araç değerlendirme üzerine olacaktır.

Saygılarımızla.

Yorumlar
  • Ruhsat annenizin adına ise resmi olarak satamaz. Fakat ruhsat babanızın adına ise ona engel olamazsınız

  • babam bugunlerde satacak… lutfen cevap veririmisiniz iznimiz olmadan satıs olursa nasıl 1 yapatırım uygulayabiliriz

  • fakat babamsatın alacak tarafla anlasmıslar… satıs olurmu… ceza yada nasıl 1 yaptırım uygulayabiliriz

  • Varis olduğunuz için sizden izinsiz herhangi bir şekilde satış yapılabilmesi mümkün değil. 1 yıl boyunca ruhsat değişikliği olmadan aracı nasıl kullandınız ? Anneniz hayatta olmadığı için ruhsat değişmesi gerekiyordu.

  • slm araba annemin üzerine kayıtlı fakat annem 1 sene önce trafik kazasında öldü… babam bizim iznimiz olmadan yada vekelet vermeden Annemizden kalan aracımızı satabilirmi ?

  • Merhaba Arzu hanım. İletişim formundan veya dilerseniz whatsapp aracılığı ile aracınızın bilgilerini gönderirseniz hemen size Nakit alım teklifi verebiliriz.

  • Merhaba aracımı sarmak istiyorum Ne kadar zaman sonra dönüs yaparsiniz ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir