Arabamı Nasıl Satabilirim ?

Arabamı nasıl satarım veya arabamı satmak istiyorum ne yapmalıyım gibi sorularınıza cevap bulabilmek için sizlere bir takım bilgiler vermek istedik. Aracınızı satmak istediğinizde aslında karşınıza bir çok seçenek ve imkanlar çıkabilir. Bu satış kanalları sizin ihtiyacınızı ne kadar karşılıyor ? veya araç satış süreci hakkında ne kadar bilgi sahibisiniz ?  Gelin bu sorularınızı cevaplandıralım.

Arabanızı Satmak İçin ilan verebilirsiniz :

İlk olarak internette bilinen siteler üzerinden ilan vererek aracınızı satmayı deneyebilirsiniz. Bu süreç sizin için yorucu ve mental anlamda yıpratıcı olabilir fakat yinede ben bu şekilde aracımı satmak istiyorum diyor iseniz hemen yapmanız gerekenleri 7 maddede sıralayalım.

1.) Aracınızı iç dış güzelce yıkatın

2.) İç aksam ve dış aksam tamamen görünecek şekilde fotoğraflayın.

3.) Detaylı bir ilan açıklaması yazın

4.) Ortalama bir satış fiyatı belirleyin

5.) Aracınızın ekspertiz bilgilerinden bahsedin

6.) Geçmiş döneme ait mtv, trafik cezası gibi borçlarını ödeyin

7.) Yedek anahtarı ve muayenesinden bahsedin

Yukarıda bahsettiğimiz maddeler üzerinden giderek arabanızı ilan siteleri üzerinden satabilirsiniz. Fakat  Acil Nakit paraya ihtiyacınız var ve bayan araç satıcısı iseniz sanırım ilan vererek alıcı beklemek sizin için cazip bir yöntem olmayabilir.

Aracınızı Satmak İçin Oto Pazarına Gidebilirsiniz

Oldukça eskiye dayanan bu sistemde ise sabah erken saatlerde oto pazarına giderek yer bulmanız gerekmektedir. Unutmayın oto pazarlarında en güzel ve kalabalık yerler daha önceden pazar esnafı tarafından tutulduğu için, araç sahibi olarak sizler pazarın daha arkalarında olacaksınız. Oto pazarında araç satmak için şunları yapmanız gerekmektedir.

1.) Aracınızı iç dış temizletin

2.) Sabah erkenden oto pazarına gidin

3.) Aracınıza uygun bir yer bulmaya çalışın

4.) Etkili bir etiket yazın

5.) Ortalama bir fiyat belirleyin

6.) Her gelen kişiye aynı özeni gösterin ( Sinirlerinize Hakim Olun )

7.) alıcı ile anlaştıktan sonra, temsili bir kapora alın.

Haftanın 5-6 günü çalışıyor ve hafta sonunu oto pazarında geçirmek sizin için ne kadar doğru bir tercih ? Örnek : pazartesi nakde sıkıştınız hafta sonunu bekleyecek zamanınızda yok arabayı hızlı satmak istiyorsunuz  o halde bu yöntemde sizin için uygun olmayabilir. Lütfen makaleyi okumaya devam ediniz.

Hacizli Aracımı Nasıl Satabilirim ?

Haciz edilmiş araç satışı en sıkıntılı süreçlerden bir tanesi. Malesef ülkemizde  bu tip duruma düşmüş veya düşmek üzere olan araç sahiplerine kolaylıklar diliyoruz. Hacizli arabayı satmak takdir edersinizki oldukça zor hatta imkansıza yakın fakat, biz araç sahiplerine hacizi kaldırarak satın alma hizmeti veriyoruz. Bu hizmetimizden faydalanmak için ( Banka hacizli Araç Satışı ) sayfamıza göz atmalarını tavsiye ederiz.

Banka Kredili Aracımı Nasıl Satarım ?

Banka kredili aracınızı satılabilmesi kredi alınan bankanın önce rehinini kaldırması gerekiyor. Kredili araçların kredi kapaması yapılmadan satışı malesef mümkün değil. Kredi ile alınan aracın devri mümkün değildir. Bu şekilde satın alınan aracı herhangi bir kişiye malesef satamazsınız. Nedenine gelince kredi kapaması yapılması gerekiyor alıcı kredi kapama bedelini ödemeye yanaşmayacaktır. Kendince haklı sebebleri olabilir. Biz arabanakit.com olarak kredili araç alımı yapmaktayız. Daha detaylı bilgiye ( Kredisi Devam Eden Aracın Satışı ) sayfasına göz atabilirsiniz.

Arabamı En Kolay Nasıl Satarım ?

Aracınızı kolay ve hızlı satmak istiyorsanız ya ilan sitelerine girip yukarıda anlattığım gibi ilan verip uygun fiyat yazarak alıcı gelmesini bekleyebilirsiniz veya bizim gibi firmaları bakıp içerisinde bir kaçı ile görüşerek aracınızı hızlıca satabilirsiniz. Aracınızı hızlı bir şekilde satmak için TEKLİF AL butonuna tıklayarak aracınız için Nakit alım teklifi isteyebilir sadece 30 dakika’da aracınızı satabilirsiniz.

Umarız sizlere faydalı bir yazı olmuştur sorularınıza cevap bulabilmişsinizdir. Güvenli hızlı ve Nakit bir şekilde aracınızı satmak için bizi tercih etmeye devam ediyorsunuz. Teveccühünüz için çok teşekkürler. Bir dahaki blog konumuz araç değerlendirme üzerine olacaktır.

Saygılarımızla.

HEMEN TEKLİF İSTEYİN

30 Dakika’da Arabanızı Bulunduğunuz Yerde Satabilir, Ödemenizi Anında Noter’de Nakit Alabilirsiniz!
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
Fill out this field
Select an option
Fill out this field
Select an option
Select an option
Select an option
Fill out this field
Fill out this field

Diğer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed